Çocuk Yüzme Kursu

Yüzmek çocuklar için iyi mi?

Havuzdaki hareketler her çocuğa hitap ediyor. Suda vakit geçirmek genellikle keyif verici olmakla birlikte, enerjisi yüksek çocuklarımız için bir deşarj olma enerjilerini doğru yönlendirme olanağı sağlıyor. Çocuklarınızın kısa ve uzun vadede su güvenliğini öğrenmekten ve yüzmekten nasıl faydalanacaklarını öğrenmek için yüzme potansiyellerini keşfedin.

Sağlık için Egzersiz

Yüzmek, her yaştan insana yönelik egzersiz için etkili bir fırsat sunuyor. Yüzme egzersizi kalbi çalıştıran ve akciğer kapasitesini iyileştiren kardiyovasküler aktiviteleri içerir. Yüzme esnasındaki hareketler sayesinde çocukların güçlerini, dayanıklılıklarını, esnekliklerini ve dengelerini de arttırır. Düzenli olarak yüzme faaliyetinde bulunan çocuklar diyabet de dahil olmak üzere çocuklukta görülen obezite ile ilişkili birçok sağlık sorunlarından kaçınabilir.

Güvenlik için Yüzme Becerileri

Boğulma, çocuklar için gerçek bir risktir. Çocuklarınız yüzme öğrendiklerinde, onlara su güvenliğini artıracak su becerileri kazanmış olurlar. Böylelikle su, çocuklar için korkulacak birşey değil aksine bir eğlence haline gelir.

Spor Başarıları

Yüzmekten hoşlanan çocuklar, ekstra su aktiviteleri, örneğin rekabetçi veya ekip yüzme eğilimi gösterebilir. Çocuklar bireysel ya da ekip yüzme sporlarına katıldığında, bir takımın bir parçası olarak hedeflere doğru çalışan bireyler haline gelmeye başlarlar. Devam eden yüzme uygulamalarına ve spor karşılaşmalarına katılan çocuklar, olumlu bir bakış açısı ve benlik saygısı geliştirdikçe fiziksel olarak daha güçlü hale gelebilir.

Uzman performans antrenörlerimizle, potansiyellerini kanıtlamış öğrencilerimizi performans takımlarımızda değerlendiriyor. İçlerindeki potansiyel yüzücüyü ortaya çıkarıyoruz.

Suda Eğlenin

Suda vakit geçirmek aynı zamanda çocukların zihinsel sağlığı için de çok önemlidir. Yüzme, özgüveni geliştirebilir ve kaygıları azaltabilir. Çocuklar, diğer egzersiz türlerinden daha fazla yüzmenin tadını çıkarabilirler. Suda olmak eğlencelidir.

 

 

Çocuğum nasıl yüzmeyi öğrenecek?

Oksijen Yüzme Kulübü olarak, tüm çocukların kolayca öğrenebileceği bir yüzme programını kullanıyoruz. Kısaca özetlemek gerekirse, bu program çocukları yüzme becerilerine göre sınıflandırıyor. Bu sınıflandırma uzman yüzme antrenörlerimiz tarafından belirleniyor.

Kayıtlarını yaptırmış öğrencilerimizi yüzme becerilerine göre (hiç yüzme bilmiyor dahi olsa) bazı kriterlere göre değerlendiriyor. Onlara uygun seviyeyi belirleyip yüzme kariyerlerini gerekirse sıfırdan inşa ediyoruz.

Öğrenciler 10 seviyeli bir sisteme dahil oluyor. 6 seviyeye geldiklerinde ‘serbest yüzme’ tekniğini yarışma kondisyonuyla yüzer duruma geliyor. İlerleyen seviyelerde tüm branşlara (kelebek-sırtüstü-kurbağalama) hakim sağlıklı bir yüzücü oluşturuyoruz.