Master Yüzme

Master Yüzme Takımımız

Türkiye Yüzme Federasyonu yıl içinde master yüzme yarışları tertip etmektedir. Bu yarışlar, federasyonun sitesinde www.tyf.gov.tr duyurulmaktadır. Yüzücüler, kendi yaş gruplarında mücadele etmektedirler. Bu yarışlara katılmak için yüzücü lisansı zorunluluğu vardır. Bu lisanslar kulüp sporcusu olarak çıkarılabileceği gibi ferdi olarak da çıkartılabilir.

Oksijen Yüzme Kulübü bünyesinde haftanın 4 günü antrenman yapan master takımımız, hem spor yapmanın hem de eğlenmenin tadını çıkarıyor.

Yıl içinde düzenlenen ulusal ve uluslararası şampiyonalara katılan yüzücülerimizin, geçmişten gelen bir çok uzun/kısa kulvar ve açık su başarısı bulunuyor.

Siz de bizimle birlikte antrenman yapmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin!

Master Yüzme Nedir?

Master Yüzme 25 yaşından büyük olan herkesin yapabileceği yüzme aktivitesine verilen genel isimdir. Master yüzücüler, yıl içinde yüzme federasyonunun düzenlediği tüm master yarışlarına Ferdi olarak yada kulüp yüzücüsü olarak katılabilirler. Katılım için gerekli şart aynı yıla ait yüzücü lisansı sahibi olmaktır.

Oksijen Yüzme Kulübü olarak, haftaiçi 05:30 – 07:00 arası yaptığımız antrenmanlarla, hem güne sporla başlıyoruz hem de gün içi iş nedeniyle spor yapamamak gibi bir bahaneden sizleri sıyırıyouz.

Antrenman programı var mı?

Antrenman programları, işinde uzman ve deneyimli antrenörlerimiz tarafından belirlenmektedir. Bu programların büyük bölümü, dayanıklılık, sprint, anaerobik ve aerobik olarak ayrılmaktadır.

Hangi branşlarda yüzülüyor?

Serbest, Sırtüstü, Kurbağa ve Kelebek branşlarında yüzme antrenmanı yapıyoruz. Hemen hemen tüm yüzücülerimizi bir ana branşa yönlendiriyoruz. Branşına yönlenen sporcu, kendine uygun olan antrenmanı uygulayabilmektedir. Bunun yanı sıra, diğer branşlarda da yüzülen antrenmanlar sayesinde, dört yüzme branşında da yüzücülerimiz dayanıklılık ve teknik yeterliliğe sahip olabilmektedir.

Boğaz Yarışlarına hazırlanabilir miyim ?

Yaptığımız antrenmanlar neticesinde, boğaz yarışlarına katılmak için gereken yeterli seviyeye rahatlıkla gelebilirsiniz.

Yüzmek keyiflidir

En küçüğümüzden en büyüğümüze kadar, takım olarak yüzmenin sayısız faydasını görüyoruz. Sağlıklı ve dinç yaşamanın sırrı olan yüzme sporunu gündelik yaşantımızın bir parçası haline getiriyoruz. Herşeyden önemlisi birlikte spor yapmaktan çok büyük keyif alıyoruz.

Bizimle deneme antrenmanı yapmak ister misiniz ? Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.